Dlaczego warto pobiec w Garwolinie?

Bo jesteśmy najlepsi w Polsce!

O tym zdecydowali sami biegacze, czytelnicy portalu maratonypolskie.pl. Dzięki ich głosom,ubiegłoroczna,VII edycja biegu "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" otrzymała aż trzy tytuły "Złotego biegu". Jesteśmy najlepszym biegiem w Polsce na 10 km, najlepszym biegiem dużym w Polsce i najlepszą imprezą biegową na Mazowszu. To już kolejny raz, kiedy stajemy na podium w tym plebiscycie. Chcecie przegapić takie wydarzenie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bo to bieg przyjazny kobietom

Nasz bieg został stworzony dla kobiet i z myślą o kobietach. Panowie, nigdzie nie pobiegniecie w tak pięknym towarzystwie! To właśnie w "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" 32 proc. zawodników stanowią kobiety. To o ponad 15 proc. więcej niż w innych organizowanych w całej Polsce imprezach biegowych. Jesteśmy po to, żeby zachęcić panie do udziału w biegach i do biegania w ogóle. A w naszych pakietach startowych panie znajdą koszulki szyte specjalnie na ich miarę.

Bo mamy szybką trasą

Rok 2010 - mimo deszczu wynik Joela Komena to 30:13. Rok 2011 - mimo ulewnego deszczu Artur Kozłowski finiszuje po 30 minutach i 3 sekundach. Rok 2012 - bieg w palącym, wręcz afrykańskim słońcu, Allan Masai Ndiwa kończy z wynikiem 30:39. Trasa choć niełatwa sprzyja dobrym wynikom i biciu rekordów.

Bo mamy profesjonalnych pacemakerów

Zazwyczaj spotkacie ich na trasie maratonów i półmaratonów, ale u nas także są! Wszystkim tym, którzy będą chcieli rozmienić magiczne bariery 40:00, 45:00, 50:00, 55:00, 60:00, 65:00 pomocą służyć będą pacemakerzy, czyli doświadczeni biegacze, którzy z przymocowanymi widocznymi balonikami pokonywać będą dystans biegu w równym tempie. Podążanie za nimi gwarantuje najbardziej optymalny wydatek energii pozwalający na osiągnięcie zakładanego czasu.

Pacemakerzy w Garwolinie 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bo jesteśmy w centrum wydarzeń

Bieg "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" to część obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Możecie być pewni, że atrakcji będzie co nie miara - barwy korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich, występy zespołów muzycznych i tanecznych, a przede wszystkim gorący doping naszych kibiców. Na nich zawsze można liczyć - nieważne czy słońce czy deszcz, atmosfera będzie gorąca.

Bo biegnąc z nami, wspierasz cenną inicjatywę

Oprócz mety sportowej mamy jeszcze inny ważny cel. Jesteśmy po to, żeby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy, której ofiarami są najczęściej kobiety. Bieg "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" jest częścią ogólnoświatowego programu przeciwdziałania przemocy. Biegnąc z nami, wspierasz kampanię społeczną "AVON kontra przemoc". 22 zł z każdej opłaty startowej zasili konto akcji.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.