Do startu biegu

Szukaj

Wielki bieg w małym mieście
wtorek, 23 czerwca 2015 16:24

21 czerwca, już po raz szósty, odbył się bieg ?AVON Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Niemal 1000 kobiet i mężczyzn pobiegło na dystansie 10 kilometrów, aby zamanifestować swój sprzeciw dla agresji, dyskryminacji i przemocy. W dwukilometrowym Biegu Rodzinnym uczestniczyły całe pokolenia sportowców amatorów. Najstarszy uczestnik biegu na 10 km miał 75 lat. Najmłodszy biegacz na trasie rodzinnej (dwa kilometry) miał niespełna trzy lata.

Bieg AVON Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie po raz kolejny okazał się niezwykłym wydarzeniem. Organizowana od 6 lat impreza sportowa przyciągnęła rekordową ilość uczestników i kibiców. W biegu liczny udział wzięły nawet najmłodsze dzieci (które pokonywały trudny dla nich dystans na rowerkach biegowych, rolkach czy hulajnogach).

Tegorocznym zwycięzcą biegu został Kenijczyk Gilbert Kipkosgei, który pokonał dystans 10 kilometrów w czasie 30 minut 17 sekund. Najszybszą kobietą była zawodniczka ukraińska Olga Kotovska, z czasem 00:33:23. W biegu rodzinnym zwyciężył siedemnastolatek Mateusz Kondej, który dwa kilometry pokonał w niespełna 5 minut (00:04:53), a najszybszą Panną Młodą okazała się Joanna Schab z Warszawy (przebiegła 10 km w czasie 39 minut i 17 sekund). W tym roku w biegu wzięli udział także aktorzy scen warszawskich ? Marta Król (wraz z córką) oraz Przemysław Cypryański.

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Szósta edycja biegu jest kontynuacją wielkiej kampanii o godność - Avon kontra Przemoc. Celem inicjatywy jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i powoduje cierpienie nie może być społecznym tabu.

?Nasz bieg jest coraz bardziej znanym wydarzeniem ? sportowym, rodzinnym, lokalnym i ogólnopolskim. Co ważniejsze jest także okazją do mówienia o sprawach trudnych. Sprawach, w stosunku do których nie możemy być obojętni. Wielu tragediom, które często dzieją się ?za naszą ścianą? można zapobiegać. Musimy byc konsekwentni w budowaniu świadomości społecznej? ? komentuje Andrzej Sarnecki, Dyrektor Personalny Łańcucha Dostaw AVON EMEA. ?To cel, który przyświecał firmie AVON, kiedy organizowaliśmy wszystkie z sześciu biegów w Garwolinie. . Nasz bieg to sprzeciw wobec agresji i obojętności? ? dodaje Andrzej Sarnecki.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ?Niebieska Linia? jest partnerem biegu garwolińskiego od jego pierwszej edycji. Przedstawicielki Niebieskiej Linii były obecne w Garwolinie również w tym roku. ?Naszą rolą jest niesienie pomocy osobom pokrzywdzonym, ale nie mniej istotnym elementem naszej działalności jest edukowanie. Chcemy wspierać ofiary przemocy bezpośrednio ? tym zajmujemy się na co dzień. Ale pomagamy także tym, którzy są nią zagrożeni, uczymy, jak nie pozostawać obojętnym i pomagać osobom poszkodowanym, które znamy lub widzimy w naszym otoczeniu? ? dodaje Karolina Czarnecka, psycholog, na co dzień pracująca w Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Organizatorzy zapraszają za rok, aby po raz kolejny pobiec atestowaną, równą, choć pagórkowatą trasą przez upojone świąteczną atmosferą miasto w trzeci weekend czerwca 2016 roku. Nie mogą obiecać ani słońca, ani deszczu, ale to nic, gdyż po biegu znów będziecie mogli skorzystać z garwolińskiego basenu, znów spróbujecie grochówki z wojskowej kuchni, a na piersiach, na technicznej koszulce znów zawiśnie Wam podobnej urody medal. I na pewno nie zabraknie gorącego dopingu mieszkańców.

Wyniki tegorocznej edycji znajdziecie TUTAJ

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ