VI edycja - ruszyliśmy z zapisami
środa, 22 kwietnia 2015 16:02

21 czerwca 2015 roku po raz szósty ulicami Garwolina pobiegną zawodnicy biegu ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Tradycyjnie obok 10-kilometrowego biegu głównego wystartuje także Bieg Rodzinny na dystansie 2 kilometrów. Dokładnie na dwa miesiące przed biegiem wystartowaliśmy z zapisami.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie fantastycznych biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że wśród nich jak zawsze będzie duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. To dla nas ogromna satysfakcja, kiedy obserwujemy wbiegających na metę, zadowolonych uczestników naszego biegu ? mówi Michał Kopik, dyrektor biegu ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. W niedzielę, 21 czerwca, punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego. Organizatorzy spodziewają się jak co roku ok 800 osób, które pokonają 10-kilometrową trasę biegnącą głównymi ulicami Garwolina. Kilka minut później wystartuje Bieg Rodzinny na 2 kilometry ? impreza towarzysząca, ale wcale niemniej ważna.

 

? To bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. W tym roku postanowiliśmy jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten bieg i stworzyliśmy dodatkowe kategorie dla dzieci oraz klasyfikację rodzinną ? podkreśla Michał Kopik.

O laur zwycięstwa powalczą również w swoich kategoriach wiekowych dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów, szkół podstawowych klas 4-6 i 1-3 i przedszkoli. W klasyfikacji rodzinnej liczyć się będzie łączny czas dwóch najszybszych zawodników w rodzinie (osoba dorosła i dziecko). Limit uczestników tego biegu to 250 osób.

Dlaczego warto pobiec z nami?

Organizatorzy zachęcając uczestników biegu do udziału w tegorocznej edycji przypominają również, że mają na koncie tytuł ? Najlepszego Biegu w Polsce na 10 kilometrów?? przyznany przez czytelników portalu maratonypolskie.pl. Bieg ?AVON kontra przemoc? to wydarzenie organizowane z myślą o dobrej rodzinnej zabawie związane jednak ze szczytnym celem ? wsparciem akcji ?Avon kontra przemoc?. ? Zapraszamy wszystkich, ale niższe wpisowe mamy dla pań. To na ich uczestnictwie zależy nam szczególnie. To z pewnością najpiękniejszy bieg w Polsce, bo aż 25 proc. zawodników stanowią kobiety ? to rekord w skali ogólnopolskiej ? podkreśla dyrektor biegu.

Bieg ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie? jest głównym wydarzeniem i częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Piknikowa atmosfera i dodatkowe atrakcje jak np.; barwny korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich sprzyja rywalizacji i dobrej zabawie.

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Szósta edycja biegu jest kontynuacją wielkiej kampanii o godność - Avon kontra Przemoc. Celem inicjatywy jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i powoduje cierpienie nie może być społecznym tabu.