Do startu biegu

Szukaj

3,2,1…. start! Zapisz się na IX „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”
czwartek, 19 kwietnia 2018 15:31

Wystartowaliśmy z zapisami! Za dwa miesiące, 17 czerwca, ulicami Garwolina pobiegną zawodnicy IX edycji biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Dołącz do nich!

Jak co roku macie do wyboru dwa dystanse – 10 km i 2 km. Obie trasy prowadzą głównymi ulicami Garwolina. Na pewno towarzyszyć Wam będzie gorący doping kibiców.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie fantastycznych biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że wśród nich jak zawsze będzie duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. To dla nas ogromna satysfakcja, kiedy obserwujemy wbiegających na metę, zadowolonych uczestników naszego biegu – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”.

W niedzielę, 17 czerwca, punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego na 10 km. Kilka minut później wystartuje Bieg Rodzinny na 2 kilometry – impreza towarzysząca, ale wcale niemniej ważna. – To bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Postanowiliśmy jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten bieg i stworzyliśmy dodatkowe kategorie dla dzieci oraz klasyfikację rodzinną – podkreśla Michał Kopik.

Dlaczego warto pobiec z nami?

Bieg „AVON kontra przemoc” to wydarzenie szczególne z wielu powodów. Liczy się w nim dobra zabawa, meta sportowa i szczytny cel. Część środków pozyskanych ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczona na rzecz wielkiej kampanii „AVON konta przemoc” zainaugurowanej w 2004 roku w USA, obecnie prowadzonej w ponad 50 krajach na całym świecie. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy w pierwszej kolejności budują świadomość istnienia problemu, edukacji w zakresie rozpoznania symptomów oraz możliwości pomocy osobom doświadczającym przemocy.

Bieg został stworzony z myślą o kobietach i specjalnie dla nich – pewnie dlatego, aż 32 procent uczestników stanowią kobiety, co jest rekordem w skali kraju. Jednym z przywilejów pań jest niższa opłata startowa.

„AVON kontra przemoc” już dwukrotnie został doceniony przez samych biegaczy. Uczestnicy biegu, oddając głos w plebiscycie organizowanym przez portal Maratonypolskie.pl, przyznali imprezie w Garwolinie między innymi tytuł „Najlepszego biegu w Polsce na 10 km”.

Bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” jest głównym wydarzeniem i częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Piknikowa atmosfera i dodatkowe atrakcje jak np.: barwny korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich sprzyja rywalizacji i dobrej zabawie.

Szczegółowych informacji szukajcie w zakładkach.