Do startu biegu

Szukaj

AVON kontra przemoc 2017 - start zapisów: 1 kwietnia godz. 12:00
piątek, 31 marca 2017 14:13

1 kwietnia o godzinie 12:00 wystartują zapisy do tegorocznej edycji biegu "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie". Nieważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem, czy trenujesz od dawna - możesz wziąć udział w naszej imprezie. Jak co roku macie do wyboru dwie trasy - 10 km biegu głównego lub 2 km Biegu Rodzinnego. Możecie pobiec sami, albo całymi rodzinami. Pamiętajcie, że nasz bieg to nie tylko świetna zabawa i sportowa rywalizacja, to także szczytny cel - wspieranie akcji społecznej "AVON kontra przemoc". Te rzeczy się nie zmieniają, ale przygotowaliśmy dla Was pewną nowość.

Sprawdźcie, dlaczego warto pobiec z nami przeciw przemocy!

 

 

 

 

Pobiegnijmy razem! VIII edycja „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”

18 czerwca już po raz ósmy ulicami Garwolina pobiegną zawodnicy biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. To wielkie biegowe święto, w którym udział mogą wziąć całe rodziny, bo tradycyjnie obok 10-kilometrowego biegu głównego wystartuje także Bieg Rodzinny na dystansie 2 kilometrów. Meta sportowa to nie wszystko. Biegnąc z nami, wspierasz kampanię przeciwko przemocy – szczególnie przemocy wobec kobiet.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie fantastycznych biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że wśród nich jak zawsze będzie duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. To dla nas ogromna satysfakcja, kiedy obserwujemy wbiegających na metę, zadowolonych uczestników naszego biegu – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra przemoc –biegnij w Garwolinie”.

W niedzielę, 18 czerwca, punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego. Szybka, choć wcale niełatwa trasa, gorący doping kibiców, niezastąpiona kurtyny wodne na pewno pomogą w ustanowieniu nowych życiowych rekordów.

Kilka minut później wystartuje Bieg Rodzinny na 2 kilometry – impreza towarzysząca, ale wcale niemniej ważna. To bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Dzięki dodatkowym klasyfikacjom na podium będą mogły stanąć także przedszkolaki i rodzinne drużyny.

Dlaczego warto? Bo to najlepszy bieg w Polsce!

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Ósma edycja biegu jest kontynuacją Wielkiej Kampanii o Godność – „Avon kontra przemoc”. Celem inicjatywy jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i powoduje cierpienie nie może być społecznym tabu. Kwota 22 zł z każdej opłaty startowej zostanie przekazana na rzecz kampanii „Avon kontra przemoc”.

Dlaczego warto pobiec w Garwolinie? Bo to najlepszy bieg w Polsce. - O tym zdecydowali sami biegacze, czytelnicy portalu maratonypolskie.pl. Dzięki ich głosom, ubiegłoroczna, VII edycja biegu "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" otrzymała aż trzy tytuły "Złotego biegu". Jesteśmy najlepszym biegiem w Polsce na 10 km, najlepszym biegiem dużym w Polsce i najlepszą imprezą biegową na Mazowszu. To już kolejny raz, kiedy stajemy na podium w tym plebiscycie. Nie można przegapić tego wydarzenia – przekonuje Michał Kopik.

Bieg „AVON kontra przemoc” to z pewnością także najpiękniejszy bieg w Polsce. W imprezie stworzonej z myślą o kobietach i dla nich 32 proc. wszystkich zawodników stanowią panie. To o 50 proc. więcej niż w innych biegach w Polsce.

Bieg w Garwolinie jest głównym wydarzeniem i częścią obchodów dni miasta i powiatu. Piknikowa atmosfera i dodatkowe atrakcje - barwny korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich sprzyja rywalizacji i dobrej zabawie. W tym roku miasteczko biegowe powstanie w nowym miejscu – na placu przed amfiteatrem, przy głównej scenie. Biegacze będą w sercu najważniejszych wydarzeń.