Do startu biegu

Szukaj

VIII edycja AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie - 18 czerwca 2017
środa, 15 marca 2017 11:34

Szczytny cel, sprawdzona trasa, mocny doping kibiców, gorąca atmosfera, pakiet startowy z upominkami od sponsora, medale dla wszystkich i puchary dla najlepszych i moc atrakcji po biegu. Pewne rzeczy się nie zmieniają, ale oprócz tego, co już dobrze znacie przygotowaliśmy dla Was trochę nowości. 18 czerwca biegniemy w Garwolinie!

18 czerwca 2017 roku po raz siódmy ulicami Garwolina pobiegną zawodnicy biegu "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie". Tradycyjnie obok 10-kilometrowego biegu głównego wystartuje także Bieg Rodzinny na dystansie 2 kilometrów. Limit zawodników w tym biegu został zwiększony aż do 400 zawodników.

Punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego. Aż 800 osób pokona 10-kilometrową trasę biegnącą głównymi ulicami Garwolina.

Dlaczego warto pobiec z nami?

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Siódma edycja biegu jest kontynuacją wielkiej kampanii o godność - Avon kontra przemoc. Celem inicjatywy jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i powoduje cierpienie nie może być społecznym tabu. 22 zł z każdej opłaty wpisowej zostaje przekazane na konto fundacji.

Bieg "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" jest głównym wydarzeniem i częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Piknikowa atmosfera i dodatkowe atrakcje jak np.; barwny korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich sprzyja rywalizacji i dobrej zabawie.

W tym roku dużo będzie się także działo w miasteczku biegowym, dla którego hasłem kluczem będzie zdrowy styl życia. A więc nie zabraknie sportu, zdrowej żywności i diety oraz odzieży sportowej.

Szczegółowe informacje wkrótce.