Do startu biegu

Szukaj

VII edycja ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?
czwartek, 12 maja 2016 12:16

 

Wyniki biegu

 


Szczytny cel, sprawdzona trasa, mocny doping kibiców, gorąca atmosfera, pakiet startowy z upominkami od sponsora, medale dla wszystkich i puchary dla najlepszych i moc atrakcji po biegu. Pewne rzeczy się nie zmieniają, ale oprócz tego, co już dobrze znacie przygotowaliśmy dla Was trochę nowości. 19 czerwca biegniemy w Garwolinie!

19 czerwca 2016 roku po raz siódmy ulicami Garwolina pobiegną zawodnicy biegu ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Tradycyjnie obok 10-kilometrowego biegu głównego wystartuje także Bieg Rodzinny na dystansie 2 kilometrów. Limit zawodników w tym biegu został zwiększony aż do 400 zawodników.

- Liczymy na to, że w tym biegu wystartują całe rodziny. Stworzyliśmy go po to, żeby pokazać, że można wspólnie aktywnie spędzać czas i czerpać z tego ogromną radość. Bieg na 2 km to także propozycja dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem ? mówi Michał Kopik, dyrektor biegu ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?.

 

W Biegu Rodzinnym o nagrody w swoich kategoriach wiekowych powalczą przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Nie zabraknie także klasyfikacji rodzinnej.

Punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego. Organizatorzy spodziewają się jak co roku ok 800 osób, które pokonają 10-kilometrową trasę biegnącą głównymi ulicami Garwolina.

Dlaczego warto pobiec z nami?

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Siódma edycja biegu jest kontynuacją wielkiej kampanii o godność - Avon kontra przemoc. Celem inicjatywy jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i powoduje cierpienie nie może być społecznym tabu. 20 zł z każdej opłaty wpisowej zostaje przekazane na konto fundacji.

Bieg ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie? jest głównym wydarzeniem i częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Piknikowa atmosfera i dodatkowe atrakcje jak np.; barwny korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich sprzyja rywalizacji i dobrej zabawie.

W tym roku dużo będzie się także działo w miasteczku biegowym, dla którego hasłem kluczem będzie zdrowy styl życia. A więc nie zabraknie sportu, zdrowej żywności i diety oraz odzieży sportowej.

Szczegółowe informacje wkrótce.